Lyžování

Možnosti pro milovníky lyžování

Krkonoše jsou pro lyžování v Čechách bezesporu nejlepší lokalitou. V Rokytnici nad Jizerou naleznete 24 lyžařských vleků, 2 čtyřsedačkové lanovky a dohromady před 23 kilometrů sjezdových tratí všech náročností. V okolí Rokytnice je možné využít i 57 kilometrů běžeckých tratí. Provozovatelé vleků a lanovek jsou členy SKIREGION.CZ, což znamená, že bodové a vícedenní jízdenky platí v Rokytnici nad Jizerou, Harrachově, Pasekách nad Jizerou, Rejdicích a Příchovicích.

Největším lyžařským střediskem je skiareál Horní Domky. Jedná se o jeden z největších a nejoblíbenějších lyžařských areálů v České republice. Dominuje mu Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha do nadmořské výšky 1 315 m (nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu). Areál nabízí sjezdové tratě pro všechny typy lyžařů, naleznete zde sjezdové tratě všech náročností (modrá, červená, černá). Připraveny jsou zde dvě čtyřsedačkové lanovky a pět vleků. Součástí areálu je i snowpark s vlastním vlekem.

Skiareál Studenov je pro své dlouhé pozvolné kopce vyhledávaný zejména rodinami s dětmi a středně pokročilými lyžaři. Oblíbený je rovněž snowboardisty. Areál leží nedaleko centra Rokytnice a celkem se zde nachází dvanáct lyžařských vleků.

Poblíž Horního náměstí se nacházejí lyžařské areály Modrá hvězda a Bahýnka. Oba jsou určeny spíše začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi. K dispozici jsou čtyři lyžařské vleky.

K dispozici jsou půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, skiservisy a lyžařské školy. Bezplatný Skibus jezdí po celé Rokytnici nad Jizerou převážně v půlhodinových intervalech. Další bezplatný Skibus jezdí mezi centrálními parkovišti a skiareálem Horní Domky. Centrální parkoviště v Rokytnici nad Jizerou jsou bezplatná.